Наші заходи


Обереги рідного краю

Для кожного із нас найсвятішими є слова Мати, Батьківщина. Адже Батьківщина – це не тільки наша країна, а й рідна домівка, і те місце, де ми народилися і виросли, де минули наші найкращі роки  життя. 

          Батьківська хата, мамина пісня, дідусева казка, бабусина вишиванка, батькова криниця, портрет на стіні найдорожчої людини, калина  коло воріт – усе це наша родовідна пам′ять, наші символи, наші обереги.Книжок країна чарівна чекає на гостини

Поради читачеві

                        1.Якщо ти занудьгував – візьми книгу.

                        2. Якщо хочеш поговорити з кимось – відкрий книгу.

                        3. Якщо хочеш одержати пораду – відшукай її в книзі.

                        4.Якщо прагнеш знайти друга – потоваришуй із книгою.

                        5. Якщо мрієш стати справжньою людиною – 

                            читай книги.                                                            

                6.Якщо хочеш відчути безмежні можливості  людського розуму –
                            працюй із книгою.


День грамотностіТа тільки дзвоном у серці знову Крути 
Чи підем ми, крізь постріли неправди,
Чи зможем чесно глянути увись,
Туди, де юні погляди назавжди
Між кулі птахом білим піднялись?
                                       
Чи хочем ми шукати і вернути
На рідну землю справжніх сіячів?..
Уже укотре плакатимуть Крути,
Мов двадцять сім сльозинок у свічі.
                             Інна БагрійчукБібліотечний квест


   Квест (Quest) – слово англійського походження, що означає «пошук, предмет пошуків, пошук пригод…»
   У бібліотеці дуже багато книг. А як же вони розміщені? Адже, щоб знайти потрібну книгу, треба знати де вона стоїть. Який довідковий апарат є в бібліотеці і в книзі? Як користуватися довідковими виданнями? Як знайти потрібний твір у багатотомному виданні? Як називається відділ у бібліотеці, де видаються книги додому? З яких елементів складається книга?...
    На всі питання діти вправно відповідали, шукали відповіді у книгах, які знаходили у фонді бібліотеки, на книжкових виставках. За правильні відповіді отримували окремі фрази, з яких склали відомий вислів про книгу італійського поета Франческо Петрарки. 


                                        


Рідна мова моя материнська


     Кожен народ постав тоді, коли усвідомив себе в рідному слові, духовно зміцнів і утвердився в культурі, основою якої була і залишається мова.
 День української писемності та мови став традиційним всенародним святом, яке гуртує всіх українців на шляху відродження духовних цінностей, розвитку культури і мови нашого народу. 
   Кожна епоха приносить людству свої винаходи. Найбільшим здобутком людства було письмо. Виникнення письма має надзвичайно важливе значення в історії будь-якого народу. Це одне з найістотніших знарядь культури, яке в просторі й часі розширює функціонування мови.
   Українська мова – національна мова українського народу, державна мова України, одна з найдавніших і найрозвиненіших мов світу. 


Говоріть, як колись вас навчала матуся,
Говоріть, як навчав у дитинстві татусь,
Легко так, вільно так, щоб слова були в русі,
Не тримайте слова, віддавайте комусь.
Слів у мові мільйон, вибирайте найкращі.
Кожне з них, лиш торкни, як струна, виграва,
Зрозумілі, вагомі, й усі вони наші –

Мелодійні, дзвінкі українські слова.
                                                             Місячник шкільних бібліотек 
«Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського).
 В. Сухомлинський хотів, щоб цей світ увійшов у душу маленької дитини, проріс чуйністю, добротою, дбайливістю, відповідальністю і людяністю

Літературні читання з елементами бесідиГодина ввічливості за творами В. Сухомлинського

Бінарний урок"Дві сторінки книги"(Історія-книга-бібліотека) 5,7 класи
Незнайко у бібліотеці
(2,6 класи)                                               


Ми найменші читачі шкільної бібліотеки


У книжкових декораціях


                            Читання - це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе.
                                   В. О. Сухомлинський
Протягом усього життя ми звертаємося до книги. Вона відкриває нам небачені обрії, допомагає зрозуміти історію народу, розкриває таємниці природи. 
 Усе починається з книги, мій друже,
То казка бабусі чи, власне, буквар...
  Ніколи книжки не читайте байдуже,
     Бо то не провалля, бо то - пишний яр!
Поради читачеві
1. Якщо ти занудьгував – візьми книгу.
2. Якщо хочеш поговорити з кимось – відкрий книгу.
3. Якщо хочеш одержати пораду – відшукай її в книзі.
4. Якщо прагнеш знайти друга – потоваришуй із книгою.
5. Якщо мрієш стати справжньою людиною – читай книги.                                                             
6. Якщо хочеш відчути безмежні можливості  людського розуму – працюй із книгою.ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ


Щасливі ми, що народилися і живемо на такій чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, тут живуть наші батьки, тут коріння роду українського, що сягає сивої давнини. І де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємося аж до сліз, зачувши рідне слово…
   Тож і відзначаємо в Україні щорічно 9 листопада, в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, День української писемності та мови.
Мово моя українська —
Батьківська, материнська,
Я тебе знаю не вивчену —
Просту, домашню, звичну,
Не з-за морів прикликану,
Не з словників насмикану.
Ти у мені із кореня —
Полем мені наговорена,
Дзвоном коси прокована,
В чистій воді смакована.
Болем очей продивлена,
Смутком багать продимлена,
З хлібом у душу всмоктана,
В поті людськім намокнута,
З кров'ю моєю змішана
І аж до скону залишена

В серці моїм.
В. Бичко 

Презентація книг сучасних українських дитячих письменників


   Останніми роками активізувався інтерес до написання творів спеціально для дитячого читача.

   Сучасна проза для дітей жанрово й тематично розмаїта. За таким принципом її можна поділити на реалістичну, казкову, фантастичну, історичну, біографічну. Зазвичай письменники обирають для реалізації своїх творчих задумів один із різновидів прози. Проте останні десятиліття спростували цей факт, оскільки митці успішно творять у різних жанрово-тематичних видах.

\                   
 ДЕНЬ ДИТЯЧОЇ КНИГИ

  Книга стає другом для того, хто зумів її прочитати, пірнувши у глибинне дно океану. Яке таїнство відкриває для себе кожен, хто долучається до чарівного книжкового царства! 
А допомагають у цьому нам дитячі письменники. 
Саме завдяки їх невтомній праці ми дізнаємось, як жили люди  у сиву давнину, можемо заглянути у далеке майбутнє, подорожуючи разом з героями сторінками улюблених творів.
   Саме завдяки їм, починаючи з 1967 року за ініціативою і вирішенням Міжнародної ради з дитячої книги 2 квітня, в день народження великого казкаря Ганса Христіана Андерсена, ввесь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги.


 Літературно-мистецький квест

   Патріотизм (від грецького – батьківщина, вітчизна) – любов до батьківщини, до вітчизни; одне з найбільш глибоких почуттів, закріплених віками.
   Мабуть, жодне слово зі своїм таким великим і конкретним значенням не зазнавало стількох тлумачень, інтерпретацій, фальсифікацій і перекручень, як це.
   Слово «патріотизм» залишається одним із тих небагатьох понять, які є основоположними, головними у вираженні громадянських почуттів, найвищих засад духовного світу людини.
   Особливе значення воно має нині, в непростих умовах утвердження національної  свідомості, новому етапі відродження національних традицій.
   Саме на найвідоміших і найближчих явищах, подіях і деталях формується національна свідомість дитини й розкриваються перспективи пізнання світу.
Прикрасою дня національної гордості став літературно-мистецький квест «Патріоти» (5-10 кл.), у ході якого п’ять  збірних команд показали свої творчі та літературні здібності.
                                                                                                                                                                                                                             
                        
          Комп'ютер і книга


  Необхідність висловлювати і передавати інформацію привела до появи мови, писемності, мистецтва; викликала до життя книгодрукування, телебачення, обчислювальну техніку. Технічний прогрес приніс нові засоби комунікації, тобто засоби спілкування. А разом з ними нові цінності. Першим поривом у цьому напрямку стала книга, пізніше – періодичні друковані видання, потім – телеграф, радіо, телебачення і, нарешті, інтернет.
  На початку ХХІ століття книга і компютер є найавторитетні-
шими джерелами інформації.

Гострі дискусії про подальшу долю книги точилися на початку комп’ютерного етапу розвитку формальних комунікацій, зумовлених появою теоретичних праць канадського вченого Маршала Маклюєна. Високо оцінивши значення книгодруку- вання в розвитку цивілізації, він сформулював тезу про приреченість книги в умовах НТР. На його думку, в нових умовах бібліотека перетвориться на центр електронних комунікацій, де споживачі інформації матимуть справу не з книгами і бібліотекарями, а з фільмокопіями і комп’ютерами. З позицією М. Маклюєна не погоджується велика група відомих фахівців. З їхнього погляду культурно-історична роль книги як засобу спілкування і задоволення духовних потреб людини, а також джерела знань – постійно зростає. Вони переконані, що нові технічні засоби не можуть повністю замінити книгу.  К. М. Муерс вважає, що нові технології сприятимуть удосконаленню внутрішніх бібліотечних процесів, а при обслуговуванні читачів книга виступатиме в своїй традиційній формі, що закономірно склалося протягом століть і найбільше відповідає людським можливостям оволодіння знаннями.
 Найповніше і найгрунтовніше характеризує переваги сучасної книги французький книгознавець Р. Ескарні, який стверджує, що при невеликому обсязі вона має високу насиченість духовним і фактичним змістом, її легко передавати з рук у руки, легко копіювати і розмножувати в будь-якій кількості. Саме завдяки функціональним властивостям книга найближчим часом не може бути замінена нічим іншим.
                                               Очі землі
   Урок художнього пізнання природи з елементами бесіди

     Без чого не може жити земля? Зрозуміло, що без сонця, без води вона мертва. Але більше всього потребує земля людської праці. Жадібно чекає вона дбайливих рук господаря, які розпушать тверді грудочки, окроплять їх водицею, обдарують добрим насінням. Тільки тоді земля покаже повну силу, сторицею віддячить хазяїну за його ласку. Земля і людина тягнуться одне до одного. Від тієї взаємної любові народжуються плодючі ниви і рясні сади.
    Ми дивимося на рідну землю і дивуємося її велетенській енергії – скільки буяння і краси! А чи дивиться земля на вас? Хочеться вірити, що так.Чи не для того матір – земля народжує на світ Божий силу – силенну квітів? Вони відкривають свої оченята і ніби пильно вдивляються у наше з вами життя. Той тихий, проникливий погляд змушує нас хвилюватися, тремтіти від ніжності, плакати від щастя. Звідки та сила у квітів? Наче зіткані з води, землі і світла, тендітні створіння природи гордо приховують ту таємницю від людей. Лише найуважнішим і найсердечнішим довіряють вони свої дивовижні секрети…
   Обраницею квітів стала Катерина Білокур – проста українська селянка. Як до матері, горнулися до неї квіти. Саме їй розкрили вони таємницю свого земного буття, яку й донесла до людей талановита народна художниця.